Raamatupidamine
-
Jul 7, 2022

Praktikast ja praktikantidest

Pole kahtlustki, et praktika on iga eriala puhul ülioluline. Teooria - see on vundament ja ülioluline! Sama oluline on kogemus - kuidas omandatud teadmisi praktilises elus rakendada.

Blog Thumbnail

Meie ettevõttes on aastate jooksul käinud praktikal päris palju majandusarvestuse eriala õppureid. Erinevatest majanduskoolidest ja kõrgkoolidest.

Heameelega võtame praktikale korraga kaks praktikanti, kes enamasti tegelevad erinevate ülesannetega, kuid samas saavad teha ka koostööd. Mõned on käinud meil raamatupidamise praktikal mitu korda. Iga kord õpitakse juurde midagi uut ja lahendatakse üha keerulisemaid ülesandeid.

Annan praktikantidele just nimelt selliseid töid, kus saab teha vigu, sest vigadest õpitakse kõige paremini. Võtmeküsimus on kontrollimise oskus ja ka seda oskust tuleb õppida.

Ülioluline on aru saada oma töö eesmärgist – miks midagi tuleb teha. Ja kindlasti viia oma töö lõpuni. Ilma vigadeta ja korrektselt. Just nii õpitakse.

Kui praktikandil silmad säravad oma töö tulemust nähes, siis tead, et ta on valinud õige eriala. Ja siis on rõõm mõlemal – nii õpilasel kui ka juhendajal. Hiljem ka ettevõtjal. Võidavad kõik.


Kas ettevõte on jätkusuutlik?

Üks põnevamaid ülesandeid, mida me sel aastal koos praktikandi Mirelliga lahendasime, oli majandusaasta aruande põhjal otsustamine, kas ettevõte on jätkusuutlik ja kas avalikustatud andmed on piisavad analüüsiks.

Arutlesime, mis andmeid on vaja juurde küsida ja kuidas küsida nii, et saad vajalikud vastused. Analüüsi puhul on oluline, millele peab kindlasti tähelepanu pöörama, kus on ohukohad ning kas, millal ja kuidas võib ettevõtjale soovitusi jagada.

Põnev oli kuulata just kooli lõpetava õppuri mõttekäiku ning jagada temaga oma kogemusi ja nõuandeid. Mirellil oli see neljas kord olla meie juures praktikal ning koosveedetud prakikaaeg oli meie mõlema jaoks äärmiselt põnev.

Tähelenduite kingitus Mirellile

Mirell lõpetas sel kevadel kooli ja kuna ta oli nii südamega kõigi tegemiste juures, siis autasustasime teda ka tähelendurite poolt.

Praktika näitab väga selgelt, kas valitud eriala sobib – nii tööelu argine pool oma rütmi, rutiini ja probleemidega kui ka oskus näha oma töö tulemust ja sellest tunda rõõmu. Kindlasti pole see nii vaid raamatupidamise erialal, see on juba laiem teema.

Kui tööd tehakse vaid raha pärast või kui pole olnud võimalust korralikke töövõtteid omandada, siis kannatab enamasti nii töö kvaliteet kui ka inimestevaheline suhtlus.

Seepärast ma püüan igal võimalikul juhul rääkida praktika vajalikkusest ja nimelt praktikast, kus reaalselt omandatakse uusi kogemusi ja tööoskusi.

Tööd tuleb õppida tegema korralikult ja tulemused on suurepärased, kui armastatakse oma tööd.

Autor
Anu Allikvee
AR Tähelend OÜ juht ja kirjanik

Olen Sinu partnerraamatupidamises

Anna teada oma ootustest raamatupidamisteenusele
Võta ühendust
Chat IconAnu Allikvee Image
Anu Allikvee
anu@tahelend.ee
Kommentaarid
Järgmised artiklid
Blog Thumbnail
Algdokumendid

Oluliste algdokumentide nimekiri korrektseks raamatupidamiseks

Kliendile
-
Sep 5, 2021
Blog Thumbnail
Ettevõtmine kui looming

Kas iga ettevõtmine on looming? Ma julgen vastata, et jah, on küll, kui ettevõtmisesse panustatakse teadmisi, oskusi ja kogemusi. Ja hinge ja kindlasti vastutustunnet. Kui luuakse midagi uut, kui luuakse midagi vajalikku. Kui luuakse väärtust. Vahet pole, mis toode see on. On see asi, töö, teenus või emotsioon.

Kirjutised
-
Nov 24, 2021
Blog Thumbnail
Hea teada

Valmib peagi...

Kliendile
-
Sep 5, 2021